Artykuły

Jaki podkład do paneli winylowych?

Jaki podkład do paneli winylowych?

Decyzja zapadła. Wybrałeś podłogę winylową do swojego nowego domu. Jeśli zdecydowałeś się na podłogę winylową z systemem clik, musisz zastanowić się, jaki podkład pod panele winylowe wybrać. Na rynku istnieje wiele rodzajów podkładów podłogowych. Różnią się materiałem, właściwościami i ceną. Najlepszym sposobem na dokonanie właściwego wyboru jest odpowiedź na kilka pytań. Wtedy wybór okaże się banalny.

Podkłady pod panele winylowe – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Na rynku istnieje co najmniej sześć kategorii produktów znanych jako podłogi winylowe. Panele różnią się sposobem montażu: są bowiem klejone, a więc trwale przymocowane do podłoża oraz te na zasadzie układania pływającego, a więc mocowane na zatrzask. I to właśnie do nich konieczne są podkład do paneli winylowych.

Profesjonalny podkład pod panele winylowe do klejonych podłóg winylowych może być oznaczony np. jako FASTLAY. To prawdziwa rewolucja, która pozwala nam układać panele dryback bez kłopotów z klejeniem. Podkład wyrównuje nierówności podłoża i znacznie skraca czas montażu. Powierzchnia podstawy jest zintegrowana ze specjalną siatką wzmacniającą, która stabilizuje połączenie między panelem a podstawą. Dzięki temu podłoga jest trwała i przyjazna dla użytkownika.

Takie rozwiązanie stanowi doskonały podkład pod panele winylowe. Również tam, gdzie pomieszczenie będzie najbardziej intensywnie użytkowane. Sprawdza się zarówno w pomieszczeniach komercyjnych jak i mieszkalnych. Niska wartość oporu cieplnego umożliwia efektywną i ekonomiczną eksploatację ogrzewania podłogowego – pełna oferta na stronie: https://sklepmo.pl/podłogi-winylowe

 

Podkłady pod panele winylowe – poradnik dla każdego

Najbardziej zaawansowane panele winylowe na rynku mają sztywny, niezwykle wytrzymały rdzeń, który dobrze przewodzi ciepło. Nazwa pochodzi od angielskiego RIGID – sztywny lub SPC (solid polimer core), co można przetłumaczyć jako panele sztywne. Posiadają wszystkie zalety paneli PCV, ale główna wada została wyeliminowana. Panele są stabilne wymiarowo – nawet wysokie temperatury nie zaszkodzą nowoczesnej wykładzinie podłogowej. Istotna jest jednak w tym przypadku mata pod panele winylowe. https://sklepmo.pl/

Odpowiednio dopasowany gruby podkład pod panele winylowe zapewnia wyjątkową odporność na uderzenia i szczególnie dobrze przewodzi ciepło. Stabilność wymiarowa pozwala na układanie paneli do 200 m2 bez planowania dylatacji. Dzięki temu w drzwiach nie trzeba montować progów ani profili.

Udostępnij

O autorze