Bez kategorii

Jak Wyczyścić Adidasy z Zamszu – Poradnik od Eksperta

The Jak Wyczyścić Adidasy z Zamszu – Poradnik od Eksperta

Czy kiedykolwiek przeżyłeś chwilę, w której twoje ukochane adidasy z zamszu nabawiły się plam lub zabrudzeń? Oczywiście, że tak! W końcu adidasy to codzienne obuwie, które nosimy wszędzie, a to oznacza, że ponad wszelką wątpliwość zostaną zanieczyszczone. Ale drogi przyjacielu, nie musisz się martwić, istnieje wiele sposobów na jak wyczyścić adidasy z zamszu i przywrócić im ich dawny blask. W tym poradniku opowiem Ci o kilku skutecznych sposobach czyszczenia adidasy, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do lektury!

Wstęp

Adidasy to rodzaj obuwia sportowego, które jest produkowane przez firmę Adidas i stało się jednym z najpopularniejszych rodzajów obuwia na całym świecie. Adidasy z zamszu są szczególnie cenione ze względu na swoją elegancką i kobiecą estetykę, który sprawia, że są one wyjątkowo atrakcyjne nawet dla najbardziej wybrednych fashionistek. Jednak trzeba pamiętać, że adidasy zamszowe są trudniejsze do utrzymania w czystości niż zwykłe adidasy wykonane z innych materiałów.

Jak wyczyścić adidasy z zamszu – kilka porad

Sposób nr 1 – Gąbka i woda

Najprostszy i najtańszy sposobem na jak wyczyścić adidasy z zamszu jest użycie gąbki i wody. Potrzebujesz tylko gąbki, wody i trochę cierpliwości. Oto kroki, jakie musisz podjąć:

 • Wyjmij wkładki z adidasa, aby nie namoczyć ich wodą.
 • Zdejmij wszystkie luźne zabrudzenia z adidasa, używając do tego miękkiej szczoteczki i zapewniając, że nikt nie uszkodzi materiału.
 • Zmocz gąbkę w czystej, zimnej wodzie i nadmiar wody wyciśnij.
 • Ostrożnie przetrzyj zabrudzone miejsca na adidasa, starając się unikać moczenia całego buta.
 • Wyczyść nadmiar wody używając suchego ręcznika papierowego lub miękkiej ściereczki.
 • Pozwól adidasom wyschnąć w temperaturze pokojowej.

Pamiętaj, żeby nigdy nie suszyć adidasa na słońcu lub blisko źródła ciepła, ponieważ może to spowodować zabarwienie materiału.

Sposób nr 2 – Mleko i ocet

Jeśli twoje adidasy z zamszu mają trudne do usunięcia plamy, możesz spróbować użyć mieszanki mleka i octu. Oto jak to zrobić:

 • Wyjmij wkładki z adidasa, aby nie namoczyć ich wodą.
 • Wymieszaj 1 łyżkę octu z 1 łyżką mleka.
 • Zdejmij luźne zabrudzenia z adidasa, używając do tego miękkiej szczoteczki i zapewniając, że nikt nie uszkodzi materiału.
 • Przetrzyj plamy na adidasa przy użyciu mieszanki mleka i octu, używając gąbki lub ściereczki.
 • Wyczyść nadmiar mieszanki używając gąbki lub ściereczki zwilżonej woda.
 • Odstaw adidasy w ciepłym miejscu, aby wyschły naturalnie.

To połączenie mleka i octu pomoże usunąć trudne zabrudzenia i odświeżyć kolor zamszu.

Sposób nr 3 – Spray i szczoteczka do nubuku

Jeśli chcesz nie tylko usunąć plamy, ale także przywrócić blask zamszu, spróbuj użyć sprayu i szczoteczki do nubuku an. Oto kroki, jakie musisz podjąć:

 • Wyjmij wkładki z adidasa, aby nie namoczyć ich wodą.
 • Zdejmij luźne zabrudzenia z adidasa, używając do tego miękkiej szczoteczki i zapewniając, że nikt nie uszkodzi materiału.
 • Spryskaj cały adidasa sprayem do nubuku.
 • Ostrożnie przetrzyj zamszową powierzchnię adidasa szczoteczką do nubuku, wykonując delikatne ruchy w jednym kierunku.
 • Pozwól adidasom wyschnąć w temperaturze pokojowej.

To połączenie sprayu i szczoteczki delikatnie usunie zabrudzenia z powierzchni zamszu i przywróci im elegancki wygląd.

FAQs

Jak często powinienem czyścić moje adidasy z zamszu?

Właściwe czyszczenie adidasa zależy od tego, jak często używasz swoich butów. Jeśli używasz ich codziennie, musisz je czyścić co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać je w czystości.

Czy mogę prać adidasy z zamszu w pralce?

Jak wiadomo, zamsz jest bardzo delikatnym i wrażliwym materiałem, który nie powinien być narażony na zbyt intensywne tarcie. Dlatego nie zaleca się prania adidasa z zamszu w pralce.

Czy mogę suszyć swoje adidasy na słońcu?

Nie, nie powinieneś suszyć swoich adidasa na słońcu. Promienie słoneczne mogą zniszczyć delikatny zamsz i zmienić jego kolor.

Podsumowanie

Stara prawda mówi, że buty są wizytówką człowieka. Niezależnie od tego, czy jest to adidasy, czy szpilki – musimy o nie dbać. Dzięki temu przywrócimy im dawny blask, a nasze adidasy z zamszu będą wyglądać pięknie przez długi czas. Jak widać, istnieją różne sposoby na jak wyczyścić adidasy z zamszu – musisz tylko znaleźć ten najlepszy dla Ciebie.

W końcu, jak mówią eksperci, regularne czyszczenie to klucz do utrzymania piękna i dobrego stanu każdego rodzaju obuwia.

Udostępnij

O autorze